Словакия "разпердушини" Малта

Словакия завърши на трето място в крайното класиране на квалификационна Група "H" за Световното първенство в Катар догодина. Словаците разгромиха днес с 6:0 като гости Малта и финишираха с 14 точки. Със същия точков актив завърши и Словения, но заради по-добрата си голова разлика словаците са трети. За Мондиал 2022 директно се класира като победител в групата Хърватия с 23 точки, а Русия остана на второ място с 22 и ще пробва късмета си в баражите. На последните две места пък са Кипър и Малта с по 5 точки.

Словакия си свърши работата още в първия четвърт час. В 5-ата минута Давид Стрелец асистира с гърди на Алберт Руснак, който с хубав удар от въздуха опъна мрежата за 0:1. Само три минути по-късно Ондрей Дуда бе точен за 0:2 с удар с глава след центриране отдясно. В 16-ата минута пък Руснак вкара втория си гол в мача, този път с прецизен изстрел по земя от дъгата на наказателното поле.

В началото на втората част малтийците останаха с 9 души на терена. Втори жълт, съответно червен картон получиха Раян Камензули в 47-ата минута и Теди Теума в 51-ата.

В 69-ата минута Дуда реализира второто си попадение в двубоя с шут от близка дистанция, а в 71-ата току-що появилият се на терена за гостите Върнан Де Марко стана автор на петия гол. Той порази целта с блестящ шзстрел по земя от границата на наказателното поле. Крайния резултат и своя хеттрик оформи Дуда с гол в 80-ата минута.