Турция "писа шестица" на десетима от Гибралтар (видео)

Турция постигна очаквана убедителна победа у дома срещу аутсайдера Гибралтар в мач от Група "G" на световните квалификации. Южните ни съседи отнесоха съперника си с 6:0, като реализираха по три попадение във всяко от двете полувремена. В последните секунди турците вкараха и седми гол чрез Сердар Дурсун, но той бе отменен след разглеждане на ситуацията с ВАР, заради засада. Задачата на домакините бе улеснена и от ранния червен картон на Джейс Оливеро от Гибралтар. Той бе отстранен от игра при резултат 1:0 в 22-ата минута.

Наказателната операция започна в 11-ата минута, когато Керем Актюркоглу с индивидуален пробив през центъра направи за смях защитата на гостите и с удар от близка дистанция даде аванс на Труция в резултата. В 38-ата минута хубава атака на турците завърши с точен удар на Халил Дервишоглу, а само три минути по-късно отново той направи резултата 3:0. Дервишоглу получи подаване отдясно от Бурак Йълмъз и от границата на вратарското поле не сбърка. Любопитно за отбелязване е, че Бурак Йълмъз стана автор и на трите асистенции за първите три гола в мача.

Норвегия допусна сериозна грешка като домакин и се отдалечи от класиране за Световното

През втората част доминацията на терена на Турция продължи и в 65-ата минута мерих Демирал бе точен за 4:0. В 81-ата минута Сердар Дурсун реализира петото попадение в двубоя, а три минути по-късно крайният резултат бе оформен от Мерт Мулдур с удар с глава след центриране от корнер.

Така Турция излезе на второ място в класирането в групата, след като Норвегия по същото време днес допусна изненадваща грешка (0:0) у дома срещу Латвия. Турция и Норвегия са равен брой точки (18), но южните ни съседи са с една идея по-добра голова разлика. Турция има предимство и в преките си двубои със скандинавците. Лидер е Нидерландия с 19 точки и мач по-малко.

В последната си среща от квалификациите Турция гостува на Черна гора, а Норвегия гостува на Нидерландия.

Снимка: SuperSport / Twitter