Норвегия допусна сериозна грешка като домакин и се отдалечи от класиране за Световното

Норвегия допусна грешна стъпка и завърши 0:0 като домакин на Латвия в предпоследен мач от квалификациите за Световното първенство догодина. Това равенство може да се окаже фатално за амбициите на домакините, който се свлякоха на третото място в класирането на своята група и бяха изпреварени от Турция, която спечели с 6:0 и ги изпревари с едно попадение.

“Викингите” започнаха много активно срещата и бяха тима, който изцяло владееше случващото се натерена от първата минута. С пропуски пред вратата на Озолс обаче се отличиха Александър Сьорлот, Мохамед Елиунуси, както и Мартин Йодегор. През втората част нещата на терена не се промениха, а натиска от страна на домакините се увеличаваше все повече. В игра се появи и още един нападател в лицето на Джошуа Кинг, но големият проблем на норвежците беше последния завършващ удар, който да прати топката в мрежата.

Норвегия в крайна сметка успя да открие резултата 10 минути преди края на срещата, когато центриране отдясно бе отклонено с глава от Александър Сьорлот и достигнато от Мохамед Елиунуси, който прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено поради засада след дълго преглеждане с ВАР. В оставащите минути до края на двубоя с нов пропуск се отличи нападателя на Реал Сосиедад, както и такъв на капитанът Йодегор, а трябва да се отбележат и отличните изяви на вратаря на Латвия Робертс Озолс, който неколкократно спаси своя тим от сигурни голове.

В последната и решителна среща скандинавците ще се изправят като гост срещу лидера в групата Нидерландия. “Лалетата” имат точка повече от Турция и Норвегия и също се нуждаят от победа тази вечер срещу Черна гора, за да узаконят класирането си за Катар 2022.