Червен картон в 22-рата секунда и два гола на Левандовски гарантираха участието на Полша на баражите

Полша си гарантира участието поне на баражите за класиране на финалите на Световното първенство в Катар, след като победи безпроблемно с 4:1 Андора като гост. По този начин "Дружина полска" остана на пет точки пред Албания и на три зад лидера Англия. Поляците хипотетично имат шанс дори за първото място, но той е почти илюзорен, тъй като головата разлика на "трите лъва" е по-добра, а в последния кръг англичаните гостуват на аутсайдера Сан Марино. Полша посреща Унгария на 15-и.

Двубоят започна по мед и масло за гостите. Още в 12-ата секунда играта бе спряна за удар с лакът на Рикард Фернандес срещу Глик. В 22-рата секунда нападателят видя и червения картон. Поляците бързо се възползваха от численото си предимство и до 11-ата минута водеха вече с два гола. Роберт Левандовски откри резултата в петата минута, след като получи от Йозвяк и от няколко метра се разписа. Самият Йозвяк удвои в 11-ата минутa, когато засече от въздуха центриране отляво на Франковски.

В самия край на първата част двата отбора си размениха по един гол. Марк Валес намали за Андора, а Аркадиуш Милик се пребори в наказателното поле и възстанови преднината на гостите. И трите гола на Полша бяха вкарани от много близка дистанция.

В 73-тата минута Левандовски отбеляза втория си гол тази вечер. Този път асът на Байерн засече с глава центриране от корнер на Жиелински.