УЕФА отхвърли жалбата на Галатасарай

Европейската футболна асоциация (УЕФА) отхвърли жалбата на турския Галатасарай, който искаше анулиране на резултата и служебна победа над Локомотив (Москва) в 4-ия кръг на груповата фаза в Лига Европа. Миналия четвъртък в Истанбул двата отбора завършиха 1:1.

В един момент през второто полувреме на защитника на Локомотив (Москва) Дмитрий Живоглядов беше показан жълт картон, а след това на полето имаше сбутване и разправии между играчите. За да укроти страстите съдията Сандро Шерер (Швейцария) започна да показва жълти картони. Той санкционира Дмитрий Баринов (Локомотив М), Мбайе Диане от Галатасарай и отново показа картон на Живоглядов. В протокола на УЕФА обаче е записан само един жълт картон на този играч на руския тим. УЕФА обаче смята, че този епизод не е бил достатъчно решаващ за крайния изход от мача, а също така и не проверява дали наистина е имало друг жълт картон на руския играч.

В историята на евротурнирите е имало няколко преигравания на мачове заради показани неправилно картони. Един от тях също е свързан с Локомотив (Москва), но преди 20 години- през 2001-а. Това се случва на мача на московските железничари с австрийския Тирол, когато съдията Марио Ван дер Енде показва жълт картон на Владимир Маминов, вместо на извършилия нарушението и вече имащ един картон Руслан Пименов. Мачът завърши 1:0 за Локомотив. Централата нареди преиграване, което австрийците спечелиха с 1:0, но това се оказа недостатъчно да влязат в групите на турнира на УЕФА, тъй като руснаците бяха били в първия мач с 3:1.