Бившият национал Тодор Алексиев заяви след големия успех на Хебър (Пазарджик), който победи като гост Олимипакос с 3:1 гейма и влезе в групите на Шампионска лига, че отборът е емоционално изтощен след отстраняването на гръцкия гранд, с който родният клуб си осигури присъствие сред най-добрите клубове в Европа.
Той сподели още, че първият етап е завършен и оттук насетне предстоят по-важните и по-тежките мачове.
„Емоцията още не сме я изпитали, защото тези мачове са много изтощаващи, за мен лично. Не сме почувствали нищо така, както трябва, но и това ще дойде“.
"Нямаше такива мисли поради простата причина, че, аз лично виждах, че Олимпиакос седят лошо на игрището и не са в добро състояние, определено. Бях спокоен. Това е емоционално изтощение заради цялата история с Олимпиакос и с успеха, който постигнахме с Хебър. Бяхме страшно изтощени след мача“.
„Не сме постигнали това, за което сме тук. Минахме един етап, който трябваше да минем, сега следват други по-важни и по-тежки“.
„Прогнози няма да правя, не съм гледал и отборите, с които ще играем. Знаем кои са, но не съм гледал в какво състояние са те. Ще го мислим, когато му дойде времето“.
„Купата е много важна, шампионската титла, важно е да се представим страхотно, както досега, в Шампионската лига и да вървим напред“, заяви Тодор Алексиев.