Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Хърватите загряха за Русия със 7:1 срещу Малта

Хърватия спечели повече от убедително гостуването си на Малта в Световните квалификации. Лука Модрич и компания триумфираха със 7:1 и показаха офанзивната си мощ преди мача на истината срещу Русия. В момента "Сборная" има аванс от две точки, но хърватите ще финишират първи в група "Н", ако победят на "Полюд" в Сплит след три дни.

Андрей Крамарич пропусна ранен шанс за "ватрените", но след 6 минути игра те вече водеха. Гола вкара Иван Перишич, който се възползва от хубава комбинация между Модрич и Крамарич. Малко по-късно Модрич шутира силно, но стражът на домакините Хенри Бонело спаси.

В следващите минути по едно попадение на двата отбора беше отменено заради засади. Хърватите обаче удвоиха аванса си в средата на полувремето, когато Модрич центрира, а Дуйе Чалета-Цар се разписа с глава. В 39-ата минута се стигна до изключително куриозен момент. Брозович опита да помогне в дефанзивен план, но много нелепо ритна топката в главата си, а оттам тя влезе във вратата, пазена от Иво Гърбич.

Автоголът ядоса хърватите и те набързо решиха всичко в своя полза още до почивката. В 39-ата минута Ловро Майер подаде на Крамарич, а той намери свободния Марио Пашалич и халфът на Аталанта не сбърка. В самия край на полувремето Пашалич асистира на капитана Модрич за четвъртото попадение.

Футболистите на Златко Далич не намалиха оборотите и през втората част. В 47-ата минута Ловро Майер вкара за 5:1 с добавка отблизо, а в 53-ата Крамарич беше точен след груба грешка в защитата на домакините.

Седмият и последен гол във вратата на Малта заби Ловро Майер в 64-ата минута, възползвайки се от пас на Марко Ливая. По този начин Хърватия постигна най-убедителната си победа като гост в квалификации.