Русия разгроми Кипър и чака Хърватия за директен сблъсък за Световното

Русия разгроми с категоричното 6:0 гостуващия Кипър и направи поредна солидна крачка и е съвсем близо до класиране на Световното първенство в Катар следващата година.

Срещата започна по най-добрия начин за Сборная, след като те откриха резултата още в 4-ата минута. Миранчук проби добре и центрира отдясно, топката достигна до Смолов, чийто удар серещна бранител, но топката се върна към него и той я подаде към Ерохин, който просто я прати в опразнената врата за 1:0.

Отборът на Валери Карпин започна вихрено втората част и само в рамките на първите 10 минути отбеляза още две попадения. Първо в 55-ата минута Смолов удвои със силен удар в горния ъгъл на вратата останал очи в очи с Деметрис, а само минута по-късно Андрей Мостовой вкара трето попадение след брилянтна индивидуална акция.

В 62-ата минута Алексей Сутормин отбеляза с глава четвърто попадение във вратата на Кипър и тотално сломи футболистите на Никос Костеноглу.

Резултатът бе покачен на 5:0 в полза на домакинтие в 82-ата минута, когато Антон Зоболотний се разписа след отлична индивудуална акция.

Футболистите на Валери Карпин покачиха на 6:0 в 87-ата минута, когато Александър Ерохин получи в наказателното поле напредна няколко крачки и стреля в обратния ъгъл на безпомощния в Деметрис.

С тази победа Русия оглавява своята група с 22 точки и вече е на 5 от Хърватия, която има мач по-малко, кръг преди края на квалификациите. След три дни двата тима ще излязат в директна битка за първото място, ако по-късно тази вечер “ветрените” победят в гостуването си на Малта.