Саудитите развалиха празника на Австралия, Япония продължава възхода

Саудитска Арабия развали домакинския празник на Австралия, като завършиха 0:0 в мач от световните квалификации в зона Азия. Така Саудитите запазиха преднината си от 3 точки на върха на група В пред "кенгурата".

За австралийците това бе първи домакински мач от повече от две години. Те имаха предимство през голяма част от мача, но не реализираха положенията с под дъжда в Сидни. След като удържаха в първите 75 минути, гостите имаха своите шансове в последните 15 минути.

Япония записа трета победа в последните си четири мача, след като спечели с 1:0 при гостуването на аутсайдера Виетнам. Домакините записаха шеста поредна загуба и все още нямат точка в група В. Единственото попадение в мача падна в 17-ата минута, когато Такуми Минамино изведе Юния Ито, който се разписа. Малко преди почивката Ито отново прати топката в мрежата, но след 5-минутно разглеждане на ситуацията с ВАР попадение не признато.

В група А Южна Корея и Иран продължават без загуба. Южнокорейците спечелиха с 1:0 домакинството си на Обединените Арабски Емирства, а иранците победиха Ливан с 2:1 като гост. Първите два отбора от всяка група се класират за Световното първенство, а третите отиват на плейофи.