Струмска слава изненада Септември и задълбочи интригата за промоция в елита - Отзиви след мача

Хамилтън: В беда сме, ако Ред Бул са толкова бързи навсякъде

Според Люис Хамилтън шансовете му за спечелване на световната титла през 2021 ще бъдат много малки, ако от Ред Бул продължат да показват силното темпо, което демонстрираха в Мексико.

Верстапен отново победи Хамилтън и увеличи шансовете си за първа световна титла във Формула 1

Четири кръга преди края на сезона британецът изостава с 19 точки спрямо Макс Верстапен, който вчера записа своята девета победа от началото на кампанията. Притеснителното за британеца е, че неговият пасив в края на състезанието бе цели 16 секунди, въпреки че Верстапен върна газта в последните обиколки на „Ерманос Родригес“.

„Има още четири състезания, но 19 точки са много. Той спечели много победи тази година. Ако те продължат да показват темпото, което демонстрираха днес и в оставащите стартове ще сме в беда“, каза Хамилтън.

Верстапен след победата в Мексико: Ситуацията в шампионата изглежда добра

„Трябва да спечеля всяко състезание, защото ни трябват тези допълнителни точки, които губим в последните стартове. Това беше нашата цел в последните състезания, но те бяха твърде бързи. Даваме всичко от себе си, но за жалост това не е достатъчно в момента“, добави британецът.

Неговата битка с Верстапен продължава тази неделя с надпреварата за Гран При на Сао Пауло, където обаче отново се очаква Ред Бул да задават темпото на „Интерлагос“. Уикендът в Бразилия ще съдържа и третия и последен за сезона спринт, който ще даде още един шанс на пилотите да спечелят точки за шампионата в съботния ден.

Снимки: Gettyimages