Тунчев: Не може да се защитаваш 90 минути, Лудогорец ни натика в нашата половина

Наставникът на Локомотив (Пловдив) Александър Тунчев обяви след поражението с 0:1 от Лудогорец в Разград, че причина за загубата е натискът на домакините през почти целия двубой, на който смърфовете не са успели да отговорят.

“Не ни достигна концентрация в последните минути. Лудогорец доста ни беше заградил в нашата половина, но затваряхме добре подстъпите. Миг невнимание и разконцентрация на нашите защитници, и гол. Искахме да излезем по-напред, да притиснем Лудогорец, но не успяхме. Те ни натикаха в нашата половина и ние приехме така играта… с изключение на първите десет минути.

Имахме проблеми с болен играч в лицето на Биков. Витанов е контузен. На мястото на Витанов игра Конър. Нещата се попромениха, което оказа влияние. Има доста върху какво да работи Локомотив. Трябва да подобрим владеенето на топката. Не може 90 минути да се защитава даден отбор. Колкото и добре да го прави, ще допусне в даден момент грешка”, констатира Тунчев.

Снимки: Борислав Трошев