Лудогорец пребори Локо (Пловдив) с автогол в 90-ата минута

Шампионът Лудогорец победи с 1:0 Локомотив (Пловдив) в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. “Орлите” стигнаха до успеха в самия край на срещата, когато Кристиян Гомис си отбеляза автогол. Преди това Пиерос Сотириу пропусна от дузпа, а ВАР отмени още един 11-метров наказателен удар за разградчани.

26 Лудогорец - Локомотив (Пловдив)

Гостите от Пловдив бяха близо до точката, след като през голяма част от срещата даваха успешно отпор на съперника, но все пак домакините бяха отборът, който повече търсеше успеха по време на целия мач.

Срещата започна с положение в полза на гостите. Димитър Илиев получи топката в наказателното поле, но миг преди да отправи удар бранител на домакините изби топката.

Последваха равностойни минути без особени положения и пред двете врати. Единствено на два пъти Доминик Янков отправи удари в рамката на вратата, но Лукас Рейдър ги блокира успешно.

Така през първите 45 минути не паднаха попадения, а двата тима по-скоро логично се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 62-ата минута Лудогорец получи право да изпълни дузпа. Мартин Паскалев събори Бърнард Текпетей на границата на наказателното поле. Първоначално съдията отсъди фаул, но след проверка от ВАР това се превърна в удар от бялата точка. Зад топката застана Пиерос Сотириу, но кипърецът пропусна. Топката се удари първо в дясната, а после в лявата греда и се озова отново в нападателя, който на празна врата не успя да реализира. Така или иначе обаче дори и да беше успял, голът нямаше да бъде признат, защото никой друг футболист не бе играл с топката след изпълнението на дузпата.

В 86-ата минута реферът Драгомир Драганов отсъди втора дузпа за Лудогорец. Мавис Чибота падна след шпагат на Кристиян Гомис. ВАР обаче посъветва съдията да преразгледа ситуацията, след което нарушението бе отменено, а Чибота получи жълт картон за симулация.

В последната минута на мача обаче все пак домакините стигнаха до попадение. Текпетей опита прострелен пас по земя в малкото наказателно поле, а Гомис първосигнално се хвърли на шпагат, който прати топката в собствената му врата. Това в крайна сметка се оказа и решаващо за победата на домакините, които взеха важни три точки от коравия съперник. В последните секунди на мача пък Паскалев от гостите получи втори жълт картон и бе изгонен малко преди края.

Така Лудогорец записа шеста поредна победа в шампионата и бавно и методично се приближава към нова титла. “Орлите” са с лидери с 33 точки - на осем от втория Ботев (Пловдив) и два мача повече. Локомотив от своя страна остава със 17 на осма позиция.

ЛУДОГОРЕЦ 1:0 ЛОКОМТИВ (ПЛОВДИВ)
1:0 Гомис (90-а)

ЛУДОГОРЕЦ: 71. Кахлина, 4. Сисиньо, 30. Пластун, 24. Вердон, 6. Пинас, 23. Шоу, 8. Гонсалвеш, 37. Текпетей, 11. Десподов, 64. Янков, 19. Сотириу

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Рейдър, 20. Петрович, 5. Паскалев, 4. Гомис, 33. Томашевич, 9. Карагарен, 11. Руан, 39. Умарбаев, 16. Салинас, 14. Илиев, 10. Минчев