Севиля се изравни с Реал на върха

Севиля се изравни с Реал Мадрид и Реал Сосиедад на върха на класирането, след като победи с 2:0 Осасуна. Диего Карлос откри резултата в 40-ата минута, а Лукас Окампос се разписа след час игра. За андалусийци това бе пети пореден успех на "Рамон Санчес Писхуан" в първенството.

Осасуна, който се представя отлично от началото на кампанията, допусна първа загуба като гост в Ла Лига за този сезон. В началото на двубоя тимът на Арасате показа защо е в челото на класирането. Висока преса, отлично използване на пространствата и притискане на съперника накара Севиля да се поизпоти, но домакините създаваха по-добрите положения. Жоан Жордан удари греда след центриране на Ракитич.

При първия ъглов удар за Севиля в мача Ракитич центрира отлично и намери непокрития Диего Карлос, който откри резултата малко преди почивката. В 60-ата минута Окампос не възползва от несигурни действия на защитниците на гостите и вкара втори гол. Осасуна се опита да се върне в мача и натисна, но не създаде много положения. Окампос можеше да накаже нова грешка на отбраната на съперника, а Онтиверос пропусна най-добрата възможност за гостите.