Айнтрахт разплака аутсайдера в Бундеслигата

Айнтрахт (Франкфурт) записа драматична победа с 2:1 при визитата си на новака в Бундеслигата Гройтер Фюрт и се измъкна от зоната на изпадащите. "Орлите" грабнаха трите точки с гол на Рафаел Сантос Боре в 94-ата минута. Секунди по-рано Седрик Итен бе изравнил за домакините, които вече са в серия от 9 загуби и спечелиха единствената си точка у дома срещу Арминия (Билефелд) - 1:1.

В средата на седмицата Айнтрахт постигна престижен успех при визитата си на Олимпиакос в Лига Европа и отборът излезе с повишено самочувствие. През първото полувреме обаче по-добрият тим беше Гройтер Фюрт. Домакините създадоха няколко опасни атака, а най-чистото положение пропусна Бранимир Хъргота в 45-ата минута.

След почивката Гройтер Фюрт продължи с лека ръка да създава положения и да ги пропилява. В 75-ата минута резервата на Айнтрахт Себастиан Роде получи пас от Дайчи Камада и не остави шансове на Мариус Функ

Домакините не се отказаха, но Кевин Трап беше непробиваем. В 87-ата минута стражът на Айнтрахт направи двоййно спасяване, но в началото на добавеното време Итен се оказа на точното място и вкара за 1:1.

Радостта на Гройтер Фюрт не продължи дълго, защото малко преди последния съдийски сигнал Сантос Боре засече центриране на Филип Костич и донесе победата на Айнтрахт.

"Орлите" са 14-и с 12 точки, а Гройтер Фюрт е последен с 1 точка.