Гол в 94-ата минута спаси Айнтрахт и спря полета на РБ Лайпциг

РБ Лайпциг бе на секунди от четвърта победа в последните си пет срещи в Първа Бундеслига. Лайпциг водеше с 1:0 в резултата при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) в 94-ата минута на двубоя от 10-ия кръг на германското първенство, но в четвъртата минута на добавенотов реме Тута изравни за домакините от Франкфурт. Бразилският защитник бе точен с глава след центриране от фал на Филип Костич и срещата завърши без победител - 1:1. Така воденият от Джеси Марш тим на Лайпциг заема осма позиция в класирането с 15 точки, на 6 зад лидера Байерн (Мюнхен). При победа, Лайпциг щеше да е четвърти. Айнтрахт пък се намира на 15-о място с 9 точки. Играчите на Оливер Гласнер записаха шесто равенство в шампионата, а единствената им победа си остава тази с 2:1 срещу Байерн в Мюнхен на 3 октомври.

Преди да се стигне до драматичната развръзка в края, в 35-ата минута гостите от изпълниха ъглов удар, Вили Орбан отклони топката с глава, а най-съобразителен след това се оказа Юсуф Поулсен. Той изпревари защитниците на Айнтрахт и с акробатичен удар от съвсем близко разстояние отклони топката във вратата, давайки аванс на гостите в резултата. Аванс, който те удържаха почти до самия край.