Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна /Дузпи/

Аталанта си тръгна с трите точки от Сардиния

Аталанта постигна победа с 2:1 над Каляри в гостуването си на стадион "Сардиния Арена" от 12-ия кръг на Серия "А". Възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини всеха важни три точки и поне временно се завърнаха в Топ 4.

Гостите откриха резултата още в 6-ата минута, когато Давиде Дзапакоста прати остър пас за Марио Пашалич, който засече топката в опразнената врата за 0:1.

В 27-ата минута сардинци възстановиха равенството. Жоао Педро получи извеждащ пас зад защитата и се възползва от него, вкарвайки за 1:1.

"Богинята" обаче отново си върна преднината в 43-ата минута, когато Дуван Сапата получи в наказателното поле с гръб към вратата, пребори прекия си пазач и отбеляза за 1:2.

През второто полувреме съдията отсъди и дузпа за гостите в 56-ата минута, но след намесата на ВАР наказателният удар бе отменен.

Все пак Аталанта си тръгна с трите точки от това гостуване, като вече има 22 в актива си и излезе на 4-ото място. Каляри пък остава на дъното в таблицата с едва 6 точки.