Възраждането на Алавес продължи с победен гол в добавеното време

С два гола в последния четвърт час Алавес обърна Леванте от 0:1 до 2:1 за победа в среща от 13-ия кръг на Ла Лига. Хоселу вкара и двете попадения за домакините, като победното падна в добавеното време.

Така Алавес се измъкна от зоната на изпадащите и вече има три победи в последните четири кръга. В същото време Леванте остава единствен без победа от началото на шампионата и е последен в класирането.

Гостите се представиха повече от убедително през първото полувреме, а в 13-ата минута от него Хорхе де Фрутос вкара много красив гол за своите.

После обаче същият Де Фрутос извърши нарушение за дузпа, която Хоселу превърна в гола за 1:1 в 77-ата минута. Пет минути по-късно Дани Гомес пропусна да върне преднината на Леванте, за да дойде продължението, в което Хоселу порази целта за втори път - 2:1.