Дженоа продължава с равенствата

Дженоа открадна точка при визитата си на Емполи в мача, с който беше открит 12-ият кръг в Серия "А". Срещата завърши 2:2, като за "грифоните" се разписаха Доменико Кришито от дузпа и Флавио Бианки, а Федерико Ди Франческо и Шимон Журковски бяха точни за домакините.

Равенството е трето поредно за Дженоа и отборът на Давиде Балардини остава в непосредствена близост до зоната на изпадащите. Емполи пък се представя изненадващо силно и стои на престижното 8-о място в таблицата.

Дженоа стартира по-агресивно и получи дузпа в 13-ата минута за игра с ръка на Рикардо Фиамоци след центриране на Пабло Галдамес. Ситуацията беше прегледана с ВАР и съдията Лука Пайрето посочи бялата точка, а ветеранът Кришито не сбърка.

Емполи трудно стигаше до положения пред вратата на Салваторе Сиригу, но това се промени през второто полувреме. Празнуващият 68-ия си рожден ден Аурелио Андреацоли усили атаката с включването на Патрик Кутроне и в 62-ата минута домакините изравниха. Точен беше Ди Франческо с мощен шут след пас на Журковски.

Десетина минути по-късно 24-годишният поляк получи голямо пространство от отбраната на Дженоа и със силен изстрел с левия крак изведе Емполи напред. Гостите все пак се добраха до точката благодарение на гол на Флавио Бианки в 89-ата минута след хубаво подаване на Филипо Мелегони

В следващия кръг Емполи ще гостува на Верона, а Дженоа ще посрещне Рома.