Венеция остави Дженоа без победа в осми пореден мач

Венеция се пребори за едната точка и завърши наравно 0:0 като гост на Дженоа в мач от 11-ия кръг на Серия А. За домакините това бе първа чиста мрежа от началото на сезона, но са в негативна серия и нямат победа вече в 8 мача.

Генуезците започнаха доста активно мача, но отбраната на гостите се справи и успя да неутрализира опитите за набези към тяхната врата. Венеция отговори с положение на Джанлука Бусио, който стреля покрай лявата греда на домакините.

През второто полувреме двата тима размениха по още едно по-сериозно положение. Първо дойде шанс за играчите на Давиде Балардини, когато Матия Калдара надскочи бранителите в 54-ата минута, но ударът му попадна в средата на вратата и бе отразен от стража на Дженоа.

Футболистите на Паоло Занети също можеха да се разпишат чрез Калаб Екубан, който получи добра топка в наказателното поле, но изстрелът ми в десния долен ъгъл бе майсторски отразен от Серхио Ромеро.

С тази победа Венеция се изкачи на 16-ото място в класиране с 9 точки от 11 точки, а Дженоа е веднага след тях с 8.