Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:0

Лестър с нова грешка в Лига Европа

Лестър завърши 1:1 в домакинството си на Спартак (Москва) в мач от група С на Лига Европа. Виктор Моузес откри за гостите в 51-ата минута, а Даниел Амарти изравни седем минути по-късно. Влезлият като резерва Джейми Варди пропусна дузпа в 75-ата минута.

Отборът на Брендън Роджърс е трети в класирането и продължаването му напред е поставено на карта. "Лисиците" имат 5 точки, с две по-малко от лидера Наполи и една по-малко от Легия (Варшава). Спартак е с актив от 4 точки и битката до края в групата се очертава изключително оспорвана. Лестър имаше сериозно предимство, но не се възползва от него.

Домакините завършиха мача със 76.9% владеене на топката, удариха на два пъти гредите и пропуснаха дузпа. Бърза атака на гостите и удар с глава на оставения непокрит Моузес обаче даде преднина на руснаците в началото на втората част. Това си остана единственият точен удар към вратата на английския тим. Изстрел на Бубакари Сумаре от дистанция разстресе гредата по-рано, а Патсон Дака попречи на Келеши Ихеаначо да се разпише от отлична позиция.

Лестър обаче бързо изравни след попадение на Амарти. 20 минути преди края Дака, който вкара 4 гола в предишния мач срещу Спартак, бе заменен от Варди. Малко след това той можеше да изведе "лисиците" напред. Моузес събори Лукман в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. 34-годишният Варди обаче не отправи хубав удар и Селиков спаси. До края домакините натискаха в търсене на победен гол, но той така и не дойде. Ихеаначо удари греда в ситуация, в която секунди преди това спря удар с глава на съотборника си Дюсбъри-Хол, като топката отиваше към мрежата.