Фейенорд взе отлична преднина в ЛК, а битката ще е за второто място

Фейенорд и Славия (Прага) се оказаха печелившите в група “Е” на Лигата на конференциите в срещите от 4-ия кръг и заемат първите две места. Нидерландците триумфираха с 2:1 при визитата си на Унион (Берлин) и с 4 точки аванс на върха изглеждат сигурни за продължаване напред. В същото време пък чехите си върнаха на Макаби (Хайфа) за поражението с 0:1 преди две седмици и се наложиха със същия резултат, с което задминаха въпросния съперник в класирането.

Фейенорд изигра по-интелигентно срещата на “Олимпиащадион” в германската столица и поведоха след само четвърт час, благодарение на Луис Синистера. Четири минути преди паузата Кристофер Тримел изравни, но в 72-ата Сирил Десерс заби втори гол за гостите. В рамките на две минути малко преди края двама играчи на Унион бяха изгонени с червени картони - голмайсторът Тримел и Седрик Тойхерт, което попречи за нещо повече.

В Прага също беше интересно и мачът беше решен от един гол разлика. Вкара го Ян Кухта в 49-ата минута, а след това играчите на Славия удариха и греда. Напрежението доведе до цели 11 жълти картона.