Динамо (Загреб) направи услуга на себе си, но и на Уест Хам

Динамо (Загреб) спечели важна победа в домакинството си на Рапид (Виена) от 4-ия кръг в група "Н" на Лига Европа. Хърватският шампион спечели с 3:1 и по този начин се върна в битката за класиране напред в турнира. С този успех той направи и услуга на Уест Хам, който вече е сигурен участник на 1/16-финалите.

Гостите първи откриха резултата в мача още в 8-ата минута, когато Любичич изведе Кнасмюлер в наказателното поле и той прати топката във вратата за 0:1.

Динамо обаче се нуждаеше от само 4 минути, за да възстанови равенството. Оршич центрира отляво и намери Петкович, който с глава вкара за 1:1.

В 34-ата минута домакините направиха и пълен обрат. Франтич получи пас в коридор в пеналта и веднага продължи топката към Андрич, който засече във вратата за 2:1.

В 63-ата минута изстрел от фаул на Оршич се отби от гредата.

Все пак хърватите решиха всичко в 83-ата минута. Булат центрира от фаул и Шутало с глава вкара за крайното 3:1.

С този успех Динамо излезе на 2-ото място с 6 точки, докато Рапид е на дъното с 3 точки. Все още обаче и двата тима имат реални шансове за продължаване напред.