Драматична победа на Тотнъм в дебюта на Конте

Антонио Конте дебютира с победа като мениджър на Тотнъм. Лондончани спечелиха с 3:2 домакинството си на Витес в среща от група G на Лигата на конференциите. "Шпорите" водеха с 3:0 до 28-ата минута след попадения на Хюн-Мин Сон, Лукас Моура и автогол на Расмунсен. Гостите обаче върнаха два гола още преди почивката. Расмунсен се реваншира с попадение, а Беро също се разписа.

През второто полувреме бяха показани три червени картона. Първо Тотнъм остана с 10 човека, след като Кристиан Ромеро бе изгонен за втори жълт картонв 59-ата минута. Десет минути преди края Данило Доеки от Витер напусна терена за второ официално предупреждение, а малко по-късно вратарят на нидерландците Маркус Шуберт получи червен картон и тимът му завърши мача с 9 играчи.

Антонио Конте получи топло посрещане от трибуните на "Тотнъм Хоспър Стейдиъм". Италианецът заложи на доста от титулярите в първия си мач и отборът стартира блестящо. Сон откри резултата в 14-ата минута, а осем минути по-късно Моура удвои аванса на домакините. Автогол на Якоб Расмусен изглеждаше, че е сложил точка на спора.

Последваха обаче грешки от страна на "шпорите", които сигурно са притеснили Конте. Лондончани бяха близо до това да не спечелят, въпреки големия си аванс. Расмусен се реваншира и прати топката в другата врата в 32-ата минута след удар с глава. Матус Беро намали на 3:2 в 39-ата минута и преднината на Тотнъм на почивката бе само един гол.

Витес създаваше опасностите пред вратата на Юго Лорис през цялото второ полувреме, но френският вратар спаси блестящо удари на Опенда и Базоер. "Шпорите" останаха с 10 човека след нарушение на Ромеро срещу Опенда. Устремът на нидерландците обаче бе спрян 10 минути преди края, когато капитанът им Данило също бе изгонен. Малко по-късно те загубиха и вратаря Шуберт, който излезе извън наказателното си поле и игра с ръка в опит да спре Емерсон Роял.