Реал Сосиедад сгреши у дома, Монако остава на върха в Група "В"

Монако остава на върха в класирането в Група "В" на Лига Европа. Монегаските завършиха 0:0 при домакинството си на ПСВ Айндховен в среща от четвъртия кръг на груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир. Така Монако е с 8 точки, като все още няма поражение.

На втора позиция е тимът на Реал Сосиедад. Лидерът в Ла Лига стигна само до 1:1 при домакинството си на Щурм (Грац) и остава с една победа, като вече има 3 равенства и общо 6 точки. Австрийците дори поведоха в резултата с гол на Якоб Янчер в 38-ата минута, след като той бе оставен от отбраната сам във вратарското поле, но в 53-ата норвежкият нападател Александър Сьорлот изравни. Скандинавецът опъна мрежата с шут от съвсем близко разстояние след центриране от корнер.

Това е и първа точка за Щурм от началото на сезона в турнира, като тимът логично е на последното четвърто място в групата. Трети пък е ПСВ Айндховен с 5 точки, като нидерландците дишат във вратовете на тимовете пред тях.

Снимка: AS Monaco / Twitter