Карабах вече се вижда в следващата фаза на Лигата на конференциите

Карабах почти сигурно излиза от група “Н” на Лигата на конференциите след втора поредна победа с 2:1 над Кайрат. Този път отборът от Азербайджан се наложи като гост в Алмати и изглежда недостижим на едното от първите две места.

В другата среща в групата по-късно днес Базел гостува на Омония в Никозия.

Според правилата на турнира първият в крайното класиране директно продължава към 1/8-финалите в турнира, а вторият ще играе още един квалификационен кръг, където ще спори с някой от третите в групите на Лига Европа.

Както и преди две седмици, тимът на Карабах реализира попаденията си след почивката. Ибрахима Уаджи изведе гостите напред в 57-ата минута, но в 68-ата Жозе Канте изравни за отбора от Казахстан. Точен удар на Абдела Зубир в 72-ата донесе успеха за Карабах.

Цял мач за домакините записа бившият халф на Лудогорец Яцек Горалски, а на пейката остана още един чужденец, минал през Разград - Жоао Пауло.