Хендерсън: Срещу Атлетико винаги е трудно, искаме да изиграем на високо ниво и последните два мача в групата

Атлетико Мадрид е труден съперник, но този път Ливърпул надигра испанците, заяви капитанът на "червените" Джордан Хендерсън след победата с 2:0 в мач от Шампионската лига по футбол. По този начин англичаните спечелиха първото място в групата, въпреки че до края остават още два мача.

"Когато играехме срещу тях като гости, водехме с 2:0 и си пропиляхме преднината, така че внимавахме това да не се случи отново. Искахме да контролираме играта, да държим топката и да ги оставим да тичат. Беше приятно. Изтощихме ги през втората част и довършихме мача", каза Хендерсън в интервю за liverpoolfc.com.

"И през първото полувреме играхме добре, създадохме положения и прекъсвахме рано атаките им. Бяхме отлични в тази част, а след почивката се доказахме като професионалисти и си свършихме работата.

"Атлетико е добър отбор и срещу тях винаги е трудно. Знаем го от предните мачове срещу тях, така че този път искахме да ги спрем. Както вече казах, взехме преднина рано и я удържахме до края на мача. Може би можехме да отбележим още един или два пъти, но като цяло трябва да бъдем доволни от представянето ни и от класирането за следващия кръг.

"Смятам, че това е много добро постижение, тъй като в тази група има много големи отбори. Остават ни обаче още два мача и смятаме да ги изиграем така, както го правехме до момента", добави опитният халф.