Алекс Грозданов, Денис Карягин и Монца с трета победа в Италия

Отборът на Веро Волей (Монца), в който играят националите Алекс Грозданов и Денис Карягин, записа трета победа във волейболната Суперлига на Италия.

Възпитаниците на Масимо Ечели се наложиха като гост над Консар (Равена) с 3:1 (25:17, 25:19, 19:25, 25:14) в мач от 4-ия кръг, който се игра в „Пала Де Андре“ в Равена.

Алекс Грозданов игра в първия, втория и 4-ия гейм на мача и записа 4 точки (1 блок, 43% ефективност в атака - -2). Денис Карягин се появи като резерва в третата част и изпълни 3 начални удара, но не записа точка.

Най-резултатен за Монца стана диагоналът Георг Гроцер, който заби 21 точки (5 ас, 1 блок, 60% ефективност в атака - +6).

Доновън Дзаворонок добави още 16 точки (1 ас, 2 блока, 52% ефективност в атака, 29% перфектно и 61% позитивно посрещане - +4).

За Равена Димитър Димитров влезе като резерва в първата и 4-ата част, изпълни 2 начални удара, но не записа точка. Шампионът на България за 202 година с Хебър Александър Ляфтов игра цял мач за Равена и записа 7 точки (1 блок, 40% ефективност в атака, 32% перфектно и 40% позитивно посрещане - -6).
 Нийлс Клапвайк сатна най-резултатен за Равена с 16 точки (44% ефективност в атака - +5).

Монца записа трета победа от началото на сезона и с актив от 10 точки, колкото имат първия Пиаченца и втория Тренто, заема трето място във временното класиране.

Равена е на предпоследното 12-о място с 1 точка и 4 поредни загуби.

В следващия 5-и кръг на 7 ноември Монца приема лидера Газ Сейлс Блуенерджи (Пиаченца), а Равена е домакин на Модена.

КОНСАР (РАВЕНА) – ВЕРО ВОЛЕЙ (МОНЦА) 1:3 (17:25, 19:25, 25:19, 14:25)

РАВЕНА: Матеуш Биернат, Нийлс Клапвайк 16, Александър Ляфтов 7, Марко Вукашинович 12, Франческо Фузаро 5, Алекс Ерати 2 – Рикардо Гои-либеро (Лука Улрих 1, ДИМИТЪР ДИМИТРОВ, Франческо Компарони 5, Матиа Ориоли)

Старши треньор: ЕМАНУЕЛЕ ДЗАНИНИ

МОНЦА: Сантиаго Ордуна 1, Георг Гроцер 21, Доновън Дзаворонок 16, Влад Давискиба 12, АЛЕКС ГРОЗДАНОВ 4, Джанлука Галаси 9 – Филипо Федрици-либеро (томаш Калигаро, Алесандро Галиани, Томас Берета 2, Томислав Митрошинович 1, ДЕНИС КАРЯГИН)

Старши треньор: МАСИМО ЕЧЕЛИ.