Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона София 0:0

Георги Петров и Падуа шокираха Тренто и Матей Казийски в Италия 🏐

Националът Георги Петров и неговият клуб Киоене (Падуа) поднесоха най-голямата изненада в 4-ия кръг на италианската волейболна Суперлига.

Падуа измъкна драматична победа като гост над Тренто с 3:2 (17:25, 30:28, 26:24, 16:25, 19:17) пред 1183 зрители в BLM Group Arena в Тренто.

Георги Петров остана резерва в началото на двубоя, но се появи в игра през втората част, след което остана в игра да края мача. Бившият волейболист на Нефтохимик и Шомон изигра силен двубой и записа 7 точки (2 аса, 1 блок, 44% ефективност в атака, 3% перфектно и 40% позитивно посрещане).

Най-резултатен за победата на Падуа бе Матиа Ботоло с 24 точки (3 аса, 2 блока, 35% ефективност в атака, 17% перфектно и 48% позитивно посрещане).

Германският диагонал Линус Вебер добави още 22 точки (3 аса, 2 блока, 40% ефективност в атака).

Анджело Лоренцети за първи път, от доста време насам, заложи на състав с истински диагонал на разпределителя — Джулио Пинали, но това даде положителен резултат само в първата част.

Младата звезда на Тренто Алесандро Микиелето се контузи през втората част и се наложи да бъде заменен от Даниеле Лавиа.

Матей Казийски игра цял мач за Тренто и реализира 17 точки (47% ефективност в атака, 17% перфектно и 38% позитивно посрещане).

Най-резултатен за домакините стана Джулио Пинали с 18 точки (2 аса, 5 блока, 44% ефективност в атака). Сречко Лисинас се отличи с 3 точки (2 аса, 1 блок, 83% ефективност в атака).

Така Тренто допусна първа загуба от началото на сезона в Италия и с актив от 10 точки е втори във временното класиране. Падуа записа 3-а победа и с актив от 7 точки е 5-и.

В следващия 5-и кръг Тренто гостува на вицешампиона Сър Сейфти Конад (Перуджа) на 7 ноември, а Падуа почива.

ИТАС ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) — КИОЕНЕ (ПАДУА) 2:3 (25:17, 28:30, 24:26, 25:16, 17:19)

ТРЕНТО: Рикардо Сбертоли 1, Джулио Пинали 18, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 17, Алесандро Микиелето 8, Сречко Лисинац 13, Марко Подрасчанин 9 — Юлиан Ценгер-либеро (Даниеле Лавиа 10, Оресте Кавуто 2, Вуут Д'Хеер , Лоренцо Сперото)

Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ
ПАДУА: Ян Цимерман, Линус Вебер 22, Матиа Ботоло 24, Ерик Льопки 11, Марко Волпато 2, Марко Вители 12 — Матиа Готардо-либеро (ГЕОРГИ ПЕТРОВ 7, Андреа Канела 6, Франческо Дзопелари, Томазо Гуцо, Андреа Широ, Николо Басанело-либеро)

Старши треньор: ЯКОПО КУТИНИ.