Ботев (Луковит) изненада Берое и записа първи успех в Efbet Супер Волей

Волейболистите на Ботев (Луковит) записаха първа победа в първенството при мъжете - Efbet Супер Волей. Воденият от Пламен Тодоров тим надигра Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:23, 25:22, 25:21) в мач от 3-ия кръг на първенството, изигран в Етрополе.

Ботев заема 13-а позиция във временното класиране с 3 точки (1 победа, 2 поражения), беройци са 11-ти със същия актив и баланс, но със спечелен гейм повече.

Домакините поведоха от самото начало на двубоя (4:2), като два аса на Любомир Топалов увеличиха преднината. Впоследствие луковитци имаха превес на всички елементи и оформиха още по-добра преднина. Това мобилизира "зелено-белите" и те успяха да наваксат изоставането и да настигнат съперника (10:10). Играта продължи точка за точка, като положението се запази до 17:17. След това серия от грешки на гостите отново изведе Ботев напред в резултата. Интригата остана жива до самия край на гейма, но в крайна сметка момчетата на Пламен Тодоров затвориха частта в своя полза.

Втората част тръгна не по най-добрия начин за домакините. Волейболистите на Берое се възползваха от грешките на противника и заиграха убедително. Това обаче не продължи дълго - Ботев се мобилизира и скъси дистанцията, оставайки плътно зад състезателите на Иван Тасев. Старозагорци на няколко пъти успяваха да излязат напред, но бяха пречупени след 18-та точка. До края Мирослав Братанов и съотборниците му не срещнаха особени проблеми и увеличиха аванса си.

Възходящата линия на луковитци се запази и в третия гейм. Там воденият от Пламен Тодоров тим бе водещ до 14:11, но позволи на беройци да изравнят и да направят обрат. Ботев остана на нокти в следващите минути, като се "залепи" за противника. Битката продължи - двата отбора си разменяха волейболни аргументи, но повечето грешки на гостите ги отдалечи от положителен развой. Той бе факт за Ботев след 25:21 и крайното 3:0 гейма, а победната точка бе реализирана от играещия треньор Пламен Тодоров.

Най-резултатен бе Иван Панков с 19 точки (1 ас, 1 блокада), който бе отличен и за най-полезен състезател (MVP). По 7 точки добавиха Любомир Топалов (2 аса, 2 блокади) и Илиян Иванов (1 ас, 1 блокада).

За Берое Иван Дамянов приключи с 14 точки, 10 точки реализира Руси Желев.

БОТЕВ (ЛУКОВИТ) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:0 (25:23, 25:22, 25:21)

БОТЕВ: Христо Петков 2, Иван Панков 21, Илиян Иванов 7, Мирослав Братанов 6, Пламен Тодоров 5, Любомир Топалов 7 - Калоян Калчев-либеро

Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ

БЕРОЕ 2016: Денимир Димитров 5, Иван Дамянов 15, Руси Желев 10, Иван Тасев 9, Мартин Делиев 4, Милослав Димов 4 - Мартин Иванов-либеро (Иван Чолев)

Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ.