Хебър се справи с Олимпиакос и е все по-близо до групите на Шампионската лига

Първенецът на България Хебър (Пазарджик) победи у дома гръцкия гранд Олимпиакос (Пирея) с 3:1 (26:24, 25:18, 20:25, 25:23) в първи сблъсък от 3-ия кръг на Шампионската лига, който се игра в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Срещата-реванш е на 10 ноември от 19:00 часа в Перея.

След успеха с 3:1, два спечелени гейма на Тодор Алексиев и съотборниците му на гръцка земя ще доведат до отстраняване на съперника и продължаване сред най-добрите в Шампионската лига.

Единична блокада на Николай Къртев даде аванс на Хебър на старта на двубоя. Тодор Алексиев атакува успешно от зона 4 по диагонала - 2:1. Двойна блокада на Гьорги Гьоргиев и Виктор Йосифов и 5:2. Тодор Алексиев атакува мощно по диагонала от зона 4 и Хебър поведе с 10:7. Великолепно посрещане на Теодор Салпаров даде възможност на Гьорги Гьоргиев да даде отличен пас на Виктор Йосифов в центъра за 13:10. Отлична атака на Тодор Алексиев и 14:11. Ален Пайенк би сервис в мрежата и Хебър поведе със 17:15. Брадли Гънтър атакува по диагонала от зона 2 за 18:16. Олимпиакос поведе с 21:20. Виктор Йосифов атакува в центъра за 21:21. Херманс Еглескалнс атакува в аут - 22:21. контра атака на Брадли Гънтър изведе Хебър до геймбол при 24:23. Димитрис Казазис взе второ прекъсване за Олимпиакос. Тодор Алексиев отново изведе тима от Пазарджик до геймбол при 25:14. Херманс Егелкалнс атакува в аут от зона 2 и Хебър спечели първата част с 26:24.

Страхотен пайп на Якопо Масари направи резултата 3:3 в началото на втората част. Контра атака на Гьорги Гьоргиев даде преднина на Хебър от 6:4. Якопо Масари игра успешно по блокадата за 7:4. Успешна комбинация Гьорги Гьоргиев - Николай Къртев и 8:7. Ас на Ален Пейенк и Олимпиакос поведе с 11:9. Тодор Алексиев успя да изравни при 11:11. Хебър поведе с 13:12 след грешка на Олимпиакос в атака. Теодор Салпаров спаси много трудна топка в защита, която даде възможност на Брадли Гънтър да атакува мощно от зона 2 за 15:13. Херманс Еглескалнс атакува в аут и шампионите на България поведоха с 16:13. Димитрис Казазис взе прекъсване за Олимпиакос. Хебър поведе с 18:14 след мрежа на Павле Перич. Блокада на Гьорги Гьоргиев и 19:14 за домакините. Ас на Виктор Йосифов и Хебър поведе с 20:14. Димитрис Казазис взе второто си прекъсване в гейма. Единична блокада на Николай Къртев и 23:15 за домакините. Брадли Гънтър изведе Хебър до геймбол при 24:16. Тодор Алексиев изведе домакините до успех във втората част с 25:18 след мощна атака.

ас на Брадли Гънтър даде преднина на Хебър с 3:2 в началото на третата част. Успешна атака на Брадли Гънтър и 7:7. Волейболистите на Олимпиакос поведоха с 13:10. Мартин Коста Бланко взе прекъсване за Хебър. Волейболистите на Олимпиакос дръпнаха с 3 точки при 17:14. Двоен блок спря атака на Тодор Алексиев - 14:18. Ален Пайнк даде аванс от 22:18 за Олимпиакос. Херманс Еглескалнс изведе гостите до геймбол при 24:19. Брадли Гънтър спаси първия геймбол с мълниеносна атака - 20:24. Тимът от Пирея спечели третата част с 25:20.

Иван Станев започна като разпределител за Хебър. Четвъртата част стартира равностойно. равенството се запази до 5:5. Успешна комбинация Иван Станев - Николай Къртев - 8:8. Тодор Алексиев атакува покрай двойната блокада по диагонала от зона 4 9:8. Ас на Николай Къртев и 10:8. Хебър поведе с 11:8. Димитрис Казазис взе прекъсване за Олимпиакос. Грешка на волейболистите от Пирея и Хебър поведе с 13:9. Якопо Масари атакува успешно между двойна блокада - 15:11. Единична блокада на Николай Къртев и Хебър дръпна с 5 точки при 18:13. Димитрис Казазис взе второто си прекъсване в 4-ата част. Тодор Алексиев атакува мощно, а Хебър поведе с 19:15. Великолепен пайп на Якопо Масари направи резултата 21:17. Двоен блок на Тодор Алексиев и Виктор Йосифов спря атака на Херманс Еглескалнс - 22:17. Брадли Гънтър бе безкомпромисен в атака за 23:18. Двоен блок спря атака на Тодор Алексиев за 21:23. Олимпиакос намали разликата до 22:23. Трета поредна блокада срещу атака на Тодор Алексиев и равенство при 23:23. Херманс Егелскалнс би сервис в мрежата и Хебър стигна до мачбол при 24:23. Якопо Масари донесе успеха в 4-ата част с 25:23, след като атакува успешно след страхотна защита преди това на Теодор Салпаров, което донесе победата на Хебър в мача с 3:1 гейма.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ОЛИМПИАКОС, ПИРЕЯ (ГЪРЦИЯ) 3:1 (26:24, 25:18, 20:25, 25:23)
ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев 2, Брадли Гънтър 15, Тодор Алексиев 17, Якопо Масари 12, Виктор Йосифов 10, Николай Къртев 9 - Теодор Салпаров-либеро (Стойко Ненчев, Иван Станев 1, Мартин Симеонов, Пламен Шекерджиев)
Треньор: МАРТИН КОСТА БЛАНКО
ОЛИМПИАКОС: Константинос Стивакис 1, Херманс Еглескалнс 19, Никола Миялович 10, Павле Перич 20, Ален Пайенк 11, Никос Зупани - Димитриос Зисис-либеро (Димитриос Хараламбидис 1, Андреас Андреадис, Ставрос Касампалис 1, Димитриос Цсаврас-либеро)
Старши треньор: Димитрис Казазис

Снимки: Владимир Иванов