Мъките на Барселона продължават - нова загуба на точки и нови контузии

В първия мач след уволнението на Роналд Куман отборът Барселона не показа, че е тръгнал по правилния път. Каталунците не успяха да победят Алавес на "Камп Ноу" и загубиха още трима играчи поради контузии. Срещата завърши 1:1 и Барса вече изоставана 8 точки от лидера Реал Мадрид.

След скучно първо полувреме Мемфис Депай откри резултата с прекрасен удар в 49-ата минута. Луис Риоха обаче изравни три минути по-късно. Депай удари греда и пропусна още една добра възможност и домакините не успяха да стигнат до ново попадение. Барса бе воден от временния наставник Сержи Бархуан, който заложи на почти същия тим, който Куман пусна в предишния мач.

Ситуацията с контузените пък продължава да се усложнява. Във втория си мач като титуляр Серхио Агуеро напусна терена малко преди почивката, а през второто полувреме поради травми бяха заменени Жерар Пике и Нико Гонсалес. Те може да допълнят списъка на контузените,който включва Сержи Роберто. Ансу Фати, Педри, Мартин Брайтуайт и Френки де Йонг.

Барселона имаше контрол върху случващото се на терена от самото начало и притискаше съперника. В първите десет минути на няколко пъти каталунците организираха добри атаки, но те не бяха завършени с удар. В 18-ата минута след ъглов удар Ерик Гарсия бе оставен непокрит. Бранителят насочи топката с глава, но в обсега на вратаря и Сивера отрази удара. Секунди по-късно Жорди Алба бе на добра позиция, но стражът на гостите излезе и топката мина покрай двамата.

Тимът, воден от Сержи, държеше топката в големи периоди, но не намираше много пролуки в защитата на съперника, а нападателите оставаха изолирани. Алавес много рядко успяваше да организира атака, но в 30-ата минута можеше да поведе. След хубаво центриране на Дуарте Едгар стреля с глава, но доста неточно.

Проблемите на Барса се увеличиха в 38-ата минута. След едно центриране и въздушен сблъсък Агуеро се контузи. Играта бе спряна за няколко минути и имаше притеснения за аржентинеца. Той обаче малко по-късно се изправи и напусна терена, а на негово място влезе Филипе Коутиньо. Малко преди почивката каталунците отправиха един отмалкото си точни удари към вратата на съперника. Мемфис Депай стреля от дистанция, но не затрудни Сивера.

След почивката мачът доста се промени. Темпото бе по-висока, а Барса тръгна да търси гола много по-агресивно. В 49-ата минута Мемфис Депай откри резултата след прекрасно изпълнение. Той получи топката на границата на наказателното поле и с великолепен удар я насочи към горния ляв ъгъл на Сивера. Радостта на домакините обаче бе твърде кратка. Само три минути по-късно комбинация между Луис Риоха и Хоселу матира защитата на каталунците. Риоха проби, направи двойно със съотборника си, след това заобиколи Тер Стеген и изравни резултата.

Отборът на Барселона изглеждаше доста по-опасен в предни позиции през второто полувреме. Удар на Коутиньо бе отразен от вратаря на гостите. В 59-ата минута Гави преодоля двама защитници и подаде на Депай, който чукна топката покрай Сивера, но тя се удари в гредата. Стражът на Алавес имаше доста работа в този период и малко по-късно отрази и удар на Депай, който бе изведен от Нико Гонсалес.

Дебютът на Сержи като треньор на каталунците се усложи още повече в 70-ата минута, когато Жерар Пике напусна терена, накучвайки. На негово място се появи Клеман Лангле. Малко по-късно и младият Нико Гонсалес също получи контузия и трябваше да бъде сменен. Играта стана по-накъсана и устремът на домакините до някаква степен бе спрян. Седем минути преди края Барса получи фал малко пред наказателното поле, но Коутиньо стреля над вратата. В края и двата отбора стигнаха до едно добро положение, но до нов гол не се стигна.

БАРСЕЛОНА - АЛАВЕС 1:1
1:0 - Депай (49)
1:1 - Риоха (52)