Турнир на талантите U14 : Зона Велико Търново - Зона Благоевград /Почивка/

ЦСКА с чист успех срещу Варна ДКС в София

Волейболистките на ЦСКА започнаха с чиста победа новия сезон в женското ни волейболно първенство“Демакс лига“.

Съставът на Юлия Иванова стартира с успех над тима на Варна ДКС с 3:0 (25:23, 25:10, 25:22) в столичната зала "Васил Симов".

Казанлък Волей отнесе Перун във Варна на старта на "Демакс лигата"

Двубоят в зала „Васил Симов“ премина под диктовката на „червените“, които изиграха силен мач и успяха да пречупят съпротивата на съперника си. Решителен за изхода на мача бе първият гейм. В него армейките взеха преднина от две точки и успяха да я запазят докрай, като се наложиха с 25:23 и взеха психологическо предимство.

Това даде увереност и във втората част  „червените“ буквално прегазиха съперника. Те започнаха с ударното 8:2 , увеличиха преднината и оставиха варненки на едва 10 точки. В третата част гостите се опитаха отново да се борят. Развоят вървеше равностойно през по-голямата част. В решителните минути обаче домакините отново се откъснаха и наложиха волята си, като затвориха мача с чиста победа.

Във втория кръг ЦСКА гостува на шампиона Марица. Мачът е предвиден за 6 ноември, събота, от 16:00 часа в пловдивската зала „СИЛА“.