Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Олимпиакос е следващото препятствие пред Хебър по пътя към групите на Шампионската лига

Гръцкият гранд Олимпиакос (Пирея) ще бъде следващото препятствие пред българския първенец Хебър (Пазарджик) по пътя към групите на Шампионската лига през този сезон.

Кошмарно начало и отличен край! Хебър продължава напред в Шампионската лига

"Тигрите" от Пазарджик стигнаха до третия предварителен кръг на най-силния европейски клубен турнир, след като преди малко се наложиха като гости над белоруския Шахтьор (Солигорск) с 3:1 гейма в мач-реванш от втория кръг и след драматична загуба у дома с 2:3 през миналата седмица.

"Червено-белите" от Пирея пък отстраниха без особени проблеми словашкия Риекер Уйс (Комарно) след два успеха с 3:1 и 3:0 гейма.

Хебър ще бъде домакин на Олимпиакос в първия мач между двата тима, който е следващата сряда (3 ноември), а реваншът е седмица по-късно в Гърция. Победителят от този сблъсък ще се класира за същинската фаза на Шампионската лига, като ще попадне в Група D, където са отборите на Зенит (Санкт Петербург), Берлин Рисайклинг Волейс и Войводина НС Семе (Нови Сад).