Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Панатинайкос се подигра с Анадолу Ефес

Тъмните облаци продължават да надвисват над Ергин Атаман и баскетболистите му от Анадолу Ефес. Действащите шампиони в Евролигата допуснаха най-тежката си загуба през настоящия сезон в най-силния клубен европейски турнир - 69:95 (13:22, 22:30, 20:26, 14:17) от Панатинайкос в двубой от шестия кръг на турнира на богатите.

Мачът започна ужасно за турците, които трябваше да се справят с двуцифрен дефицит още през първата четвърт при 8:22 в полза на "детелините". Гръцкият гранд обаче продължаваше да лети и през втората част, в която си извоюва аванс от цели 19 точки, а с течение на двубоя разликата в резултата единствено се увеличаваше. В крайна сметка домакините спечелиха двубоя с 95:69 и нанесоха петата загуба на Анадолу Ефес през сезона.

Дарил Мейкън-младши ще запомни двубоя със своите 34 точки, 4 борби и 3 асистенции при 9/12 стрелба от тройката за Панатинайкос. Неманя Недович вкара още 17 точки, Хауърд Сант-Роос добави 13 точки, а с 12 и 10 борби приключи Йоргос Папаянис.

Родриг Бобоа отсрами Ефес с 16 точки, Илайджа Брайънт вкара още 15, а Крис Сингълтън бе полезен с 11 точки и 5 борби.

Така след шест кръга ПАО се намира на 13-ата позиция с баланс от 2 победи и 4 загуби, докато Анадолу Ефес е предпоследен - 17-и със само 1 успех и цели 5 поражения.