Реал Мадрид не се препъна в Санкт Петербург

Баскетболният отбор на Реал Мадрид постигна четвъртата си последователна победа в Евролигата, след като се справи успешно с руското си предизвикателство. Тимът на Пабло Ласо удари Зенит със 75:68 (22:13, 17:27, 20:17, 16:11) в Санкт Петербург, за да се нареди на второ място във временното класиране след първите шест кръга.

Двата отбора си поделиха по една четвърт през първото полувреме, а след края на третия период "кралския клуб" имаше аванс от две точки при 59:57. Страхотен Фабиен Козьо изведе Реал на осем точки преднина в началото на последната част, като в крайна сметка Зенит нямаше сили да догони своя съперник и се предаде след 75:68.

Тома Юртел поведе испанците с 15 точки и 6 асистенции, Валтер Таварес добави 14 точки, героят Фабиен Козьо наниза още 13 точки, а Гершон Ябуселе се разписа с 11 точки.

Били Барън бе най-добър за Зенит с 14 точки, Джордан Лойд допринесе с 11 и 5 асистенции, а Матеуш Понитка вкара още 10 точки и хвана 5 борби.

Чрез успеха Реал Мадрид застава плътно зад Барселона в класирането с баланс от 5 победи и 1 загуба. Зенит е девети с актив от 3 успеха и 3 поражения.