Лукас Моура прати Тотнъм на 1/4-финал

Тотнъм се класира на 1/4-финал за Карабао Къп в Англия. "Шпорите" се добраха до труден успех с 1:0 като гост на Бърнли, но остават в битката за трофея. Големият герой за гостите тази вечер бе Лукас Моура, който отбеляза победното попадение в 68-ата минута.

Първото полувреме двата тима играха доста предпазливо и положенията пред двете врати на практика липсваха.

През втората част бе по-интересно. Първо в 65-ата минута Джовани Ло Селсо отправи прекрасен изстрел, който летеше към вратата, но Ник Поуп направи блестящо спасяване.

Само три минути по-късно Емерсон центрира отдясно и сложи топката на главата на Лукас Моура, който пък прекрасно я насочи във вратата за 0:1.

Бразилецът пропусна още една добра възможност в 72-ата минута, когато отново Поуп бе последна преграда пред гола, спасявайки изстрела му от дистанция.

В 79-ата минута домакините претендираха за дузпа за нарушение срещу Ашли Барнс в наказателното поле, но съдията отказа да посочи бялата точка.

В крайна сметка Тотнъм взе своето и продължава напред в турнира, докато Бърнли приключва участието си на този етап.