Павел Маринов и Атлетик триумфираха след драма с две продължения

Павел Маринов и съотборниците му от Атлетик (Констанца) записаха четвъртата си победа през настоящия сезон в елита на румънското първенство. Българинът и отборът му се справиха изключително трудно с опашкаря Мунисипал, нанасяйки четвъртата му загуба за кампанията след 88:87 (13:13, 24:19, 18:15, 16:24, 17:16) в драма с две изиграни продължения.

Маринов бе сред най-добрите играчи в своя отбор и успя да остане близо до “трипъл-дабъл”. Крилото навъртя 7 точки, 7 борби и 8 асистенции за 30 минути игрово време. При стрелбата си бившият играч на Ямбол бе 3/10 от игра и 1/2 от наказателната линия.

По този начин Атлетик се изкачва до третата позиция във временното класиране с баланс от 4 победи и 1 загуба. Мунисипал остава на последно място с 4 поражения от 4 мача.

Снимка: Baschet Club Athletic Constanta