ВАР спря устрема на Севиля

Севиля пропусна поне за няколко часа да излезе еднолично начело в класирането на Ла Лига. Тимът на Юлен Лопетеги направи 1:1 при гостуването си на Майорка и събра 21 точки, колкото има и Реал Сосиедад, но баските са с мач по-малко. Ако тази вечер Реал Мадрид се справи у дома с Осасуна, "белите" ще оглавят таблицата с 23 точки.

Преди няколко дни Севиля вкара 5 гола на Леванте, но днес тимът не беше толкова опасен в атака, въпреки че притежаваше топката в над 70% от игровото време. Майорка поведе с попадение на Антонио Санчес в 22-ата минута, но в 73-ата Ерик Ламела изравни. Гостите помислиха, че са спечелили мача в добавеното време, когато Лукас Окампос прати топката в мрежата, но голът беше отменен заради игра с ръка на Фернандо.

Преди почивката домакините доказаха, че са коварен съперник и за най-добрите в Ла Лига. Антонио Санчес посрещна една отбита топка и намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:0. Севиля можеше бързо да отвърне на удара, но Рафа Мир шутира покрай гредата, а изстрел на Диего Карлош с глава също мина на сантиметри от целта.

На полувремето Окампос смени Маркос Акуня и Севиля започна да атакува по-разнообразно. В 49-ата минута обаче късметът беше на страната на андалусийци след удар на Анхел родригес, срещнал гредата. Не след дълго и Рафа Мир уцели греда. Все пак, в 73-ата минута ламела показа класата си и майсторски изравни за 1:1.

Голямата драма настъпи в 96-ата минута. Тогава Фернандо овладя топката в наказателното поле и центрира успоредно на голлинията към Окампос, за когото не беше трудно да преодолее Маноло Рейна. Севилци ликуваха, но за кратко, защото съдията Хайме Латре прегледа ситуацията с помощта на ВАР и отмени гола за игра с ръка на Фернандо при поемането на топката.

Малко преди отмененото попадение Жауме Коста от Майорка получи червен картон, но съотборниците му удържаха равенството и продължават да стоят стабилно в средата на класирането.