След срещата на БФС с професионалните клубове

Пет гола едва стигнаха на Севиля да пречупи слабак

Отборът на Севиля постигна домакински успех с 5:3 над Леванте в драматичен мач от 10-ия кръг на Ла Лига и поведе в класирането преди изиграването на останалите срещи. В един момент от срещата тимът на Юлен Лопетеги водеше уверено с 4:1, но съперникът набързо върна две попадения, а с това и интригата. Все пак севилци не допуснаха изненада срещу намиращия се в зоната на изпадащите състав и победиха. Доста от головете обаче паднаха вследствие на слаби изяви на защитниците и вратарите и на двата тима. Това беше първи двубой на “Рамон Санчес Писхуан” пред пълен капацитет след избухването на пандемията.

Прекрасно попадение на Оливер Торес в 8-ата минута даде ранен аванс на домакините, а в 24-ата Рафа Мир удвои след неубедителна намеса на стража Айтор. Последва греда на Сусо.

В 33-ата капитанът на Леванте Хосе Луис Моралес “заби” кълбото в горния ъгъл, но само пет минути по-късно Диего Карлош се извиси и с глава възстанови преднината на Севиля от два гола.

Пет минути след паузата Мунир Ел Хадади направи 4:1 и като че ли вече всичко беше ясно. Последва обаче гаф на вратаря на домакините Марко Дмитрович и в 55-ата Моралес намали на 2:4. Грешка на Карлош в 61-вата позволи на Гонсало Мелеро да се разпише за 3:4 и стана още по-интересно.

Отговорорът на андалусци беше бърз и в 64-ата Фернандо вкара за крайното 5:3 - след поредна колеблива изява на отбраната на гостите. Леванте можеше и да се върне в мача, но отсъдена за тях дузпа в 78-ата минута беше отменена след намесата на ВАР.