Мъките на Барса нямат край: каталунците преклониха глава пред новак

Барселона записа ново разочарование през сезона, след като отстъпи с 0:1 при гостуването си на новака Райо Валекано в мач от междинния 11-и кръг в Ла Лига. Това е четвърта загуба за “лос кулес” в последните им шест мача във всички турнири. Звездата на домакините Радамел Фалкао вкара гола след половин час игра, а в 72-ата Мемфис Депай пропусна дузпа за каталунците. Отборът на Роналд Куман остава без победа извън "Камп Ноу", а от август насам дори не е вкарвал гол на чужд терен.

За разлика от някои от предишните издънки този път тимът от “Камп Ноу” създаде немалко положения, но така и не успя да реализира нито едно от тях. Във втори пореден двубой изключителен пропуск направи Сержиньо Дест, който и тази вечер трябваше да играе като дясно крило през първото полувреме. Започналият за първи път като титуляр Серхио Агуеро се понрави с нюха си да излиза на позиции, но пък също показа неточен мерник. Заради контузии за гостите не играха Френки де Йонг и Ансу Фати, а шанс от първата минута получиха още Филипе Коутиньо (юбилеен мач №100) и Нико Гонсалес.

Райо е една от приятните изненади в шампионата и още преди този мач си беше Барса в класирането. За "пчеличките" това е първа победа над Барса от 19 години насам.

Мачът започна с две опасности пред Тер Стеген, като при едната Оскар Трехо се опита да реализира с удар от около центъра, но стражът на Барса успя да хване топката.

В 16-ата Кун Агуеро беше изведен зад защитата и влизайки в наказателното поле падна, но реферът прецени, че дузпа не е имало. В 20-ата Фалкао стреля, но Пике подложи крак и топката излетя в корнер.

Точно половин час след началото на мача обаче Ел Тигре беше точен за 1:0. Той завърши бърза акция на Райо, тръгнала след грешка на Бускетс в центъра на терена. Така колумбиецът бележи в четвърти пореден свой мач срещу Барса.

20 Райо Валекано - Барселона

"Блаугранас" пропуснаха да изравнят в 36-ата минута, когато Мемфис проби отляво подаде отлично към връхлитащия Сержиньо Дест, който стреля високо над гредата. Подобен чист пропуск той направи и срещу Реал Мадрид в миналия кръг.

Тимът на Куман пропусна още един добър шанс в 48-ата, когато Нико се оказа зад защитата, но шутира неточно. Агуеро също не намери целта в 55-ата минута. Четири минути по-късно аржентинецът отново се измъкна от опеката на бранителите в бяло, но и този път нямаше късмет, защото шутът му беше блокиран. В 62-ата и Коутиньо демонстрира неточност от изгодна ситуация.

В крайна сметка натискът на Барса доведе до дузпа в тяхна полза, след като Депай беше препънат в наказателното поле. Нидерландецът застана зад топката, но ударът му обаче беше спасен от вратаря Столе Димитриевски, а минутата беше 72-а.

После обаче Мемфис изрита стража в главата, като не изглеждаше да има умисъл в това. Влизането на лекарския екип доведе до спиране на играта за известно време, което доведе до 8-минутно добавено време.

Иначе резервата Юсуф Демир имаше шанс в 90-ата. В продължението Кун за малко да изравни с глава след ново силно включване на върнатия на десния бек Дест. В 98-ата Гави пропиля последната възможност за Барса, след като от 7-8 метра би над вратата.

До паузата през ноември на каталунците им предстоят срещи с Алавес, Динамо (Киев) и Селта.