Славия се промъкна към четвъртфиналите за Купата

Отборът на Славия се класира за четвъртфиналите на Купата на България, след като победи с минималното 1:0 Пирин (Благоевград) в предишният кръг на надпреварата. Единственото попадение бе дело на Тони Тасев в началото на втората част. “Орлетата” от своя страна могат да съжаляват, че отпадат от турнира, тъй като на два пъти удариха гредата зад Светослав Вуцов.

20 Славия - Пирин

Резултатът можеше да бъде открит от домакините още в първата минута. Георги Вълчев получи пас в наказателното поле и стреля от малък ъгъл. Вратарят Ник Хенгелман отби, но топката се озова на главата на Питър Макрилос, който незнайно как не вкара във вратата, а я подаде на стража.

В 32-ата минута Пирин удари греда. Спас Георгиев центрира добре към Преслав Йорданов, който изпревари Светослав Вуцов, но гредата спаси "белите" от попадение във вратата им.

Резултатът бе открит от Славия в началото на втората част. Влезлият като резерва Тони Тасев засече във вратата центриране на Радослав Кирилов и даде аванс на "белите".

В 71-ата минута гостите удариха още една греда. Хубава комбинация даде възможност да стреля от наказателното поле, но параболичният му удар се срещна в гредата и отново не влезе във вратата на Вуцов.

Десетина минути преди края Славия можеше да стигне до втори гол. Кирилов направи страхотен пробив през центъра на защитата на съперника и опита да преодолее вратаря, но стражът успя да му избие топката.

В края на срещата Пирин наложи натиск, но той се изразяваше предимно в центрирания към наказателното поле, където нямаше възможност за нанасяне на решителен удар за изравняване. Така Славия се поздрави с преминаване напред в турнира и утре очаква съперника си в следващата фаза.

СЛАВИЯ 1:0 ПИРИН
1:0 Тасев (51)

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 3. Томбак, 23. Виячки, 37. Керчев, 18. Стоянов, 77. Вълчев, 7. Макрилос, 17. Дост, 10. Кирилов, 11. Добрев, 19. Сораков

ПИРИН: 12. Хенгелман, 38. Дюлгеров, 6. Попев, 14. Николов, 2. Ферари, 31. Станоев, 44. Хендерсън, 17. Георгиев, 11. Манолев, 71. Карачанаков, 9. Йорданов