Фамозен кош на Миротич спаси перфектния баланс на Барселона в Истанбул

С кош на Никола Миротич със сирената баскетболният отбор на Барселона излъга Фенербахче в дербито на днешния ден в Евролигата. Каталунците спечелиха двубоя с крайното 76:74 (15:20, 20:9, 14:19, 26:27) в Истанбул и по този начин запазиха върха и увеличиха баланса си за сезона на 6-0.

"Фенерите" не можаха да задържат натрупаната инерция от силното начало, в което тимът на Александър Джорджевич първи стигна до двуцифрения актив. Барселона поведе в резултата за първи път в мача в края на втората четвърт след серия от 10 последователни точки за 35:29. Испанците бяха напред в резултата през почти цялата трета част, но в последната авансът им за кратко им се изплъзваше, след като Марко Гудурич и Ян Весели на два пъти носеха точка актив в полза на домакините.

Все пак Барса отново успя да се измъкне на пет точки преднина в последната минута, в която обаче Весели и Девин Букър възстановиха равенството при 74:74 и 6 секунди на таблото. В последната си атака "лос кулес" стигнаха до кош, след като Никола Миротич някак си успя да донесе успеха на своя тим след 76:74.

Кори Хигинс се превърна в най-резултатен за Барселона с 18 точки. Брандън Дейвис вкара 16, а Ник Калатес завърши с 11 точки и 7 асистенции.

Ян Весели приключи с 24 точки и 8 борби за Фенербахче, докато Марко Гудурич постави 17 точки срещу името си.