Алавес взе трите точки срещу пряк конкурент в борбата за оцеляване

Алавес достигна до минимална победа с 1:0 като домакин над Елче в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение бе дело на Мамаду Ндиайе в 14-ата минута.

Играчите на Хави Кайеха пропуснаха два добри шанс за през първата част в разстояние на една минута, след като първо Широ Наваро намери отлично центрира към него, но то бе отразено отлично от вратаря на Елче Кико Касийя, а впоследвалото неразбирателство топката попадна в Пере Понс, който стреля силно в дясната греда.

Те все пак достигнаха до попадение в самото начало нт 47-ата минута, когато Мамаду Ндйайе намери една лошо отбита топка от наказателното поле и я прати в мрежата за 1:0.

Играчите на Елче достигнаха до попадение в 80-ата минута след изпълнение на фал, което премина през куп от играчи, за да достигне до Гуидо Карио, който изпрати топката в мрежата. Останаха сериозни съмнения за засада, които бяха потвърдени след преглед с ВАР и той бе отменен.

С тази победа Алавес се изкачи до 16-оято място в класирането с 9 точки, а Елче е 15-и с една повече.