Челси се нуждаеше от дузпи срещу вдъхновен Саутхамптън

Челси се нуждаеше от дузпи, за да отстрани много силно представилия се Саутхамптън на 1/8-финалите в Купата на Лигата (Карабао Къп). Двата тима представиха на феновете страхотно шоу изпълнено с много енергия и атаки към двете врати, за да решат спора за това кой от двата тима ще се класира за четвъртфиналите.

Челси взе преднина в края на първата част чрез Кай Хаверц, но играчите на "светците" успяха бързо да възстановят равенството в самото начало на втората част, за да се стигне до решителни изстрели от точката за дузпа, които трябваше да решат сблъсъка по между им.

Малко преди да са изминали 10 минути от началото на мача играчите на домакините откраднаха една топка в средата на терена и се озоваха в отлична позиция, но не успяха да завършат точно. В 25-ата минута Кай Хаверц успя да влезе на скорост в наказателното поле, но изстрелът му бе спасен от Фрейзър Фостър.

В 33-ата минута удар на Адам Армстронг рикошира в бранител в синьо и се наложи Кепа Арисабалага също да прави първото си спасяване в мача.

Играчите на Томас Тухел все пак откриха резултата минута преди края на полувремето, когато германецът надскочи бранителите на "светците" и с глава прати топката в мрежата за 1:0.

Играчите на Ралф Хазенхютъл отговориха мълниеносно с началото на втората част, когато лондончани загубиха топката в средата на терена, бе подадена към Кайл Уокър-Пийтърс, който влезе в наказателното поле и стреля, Кепа спаси, но топката отиде в краката на Че Адамс и той от около метър се разписа за 1:1.

Минута след това играчите на Челси можеха да си върнат преднината, но Фрейзър Фостър се намеси качествено след удар на Хаверц. Нещата се преместиха отново пред вратата на лондончани малко след това и отново Кепа трябваше да се намесва след хубав удар на Адам Армстронг.

Двата тима предложиха много енергична игра и опасностите се редяха пред всяка от двете врати през второто полувреме. Томас Тухел опита да увеличи натиска спрямо "светците" и пусна в игра Бен Чилуел и Мейсън Маунт, а играчите на Саутхамптън продължаваха да пресират много високо по терена.

Четвърт час преди края и Саул Нигес стреля много опасно в десния горен ъгъл на вратата, но стражът на гостите отново се намеси добре и изби. В последните минути на срещата гостите на няколко пъти организираха добри атаки, но така и не можаха да отбележат. За това спомогнаха и две страхотни намеси на Кепа Арисабалага в допълнителното време след удари към неговата врата след изпълнение на корнери.

По този начин двата отбора стигнаха до изпълнение на дузпи. При тях също нещата не преминаха гладко за двата тима и отново имаше обрати.

Адам Армстронг започна за гостите с точно изпълнение, но Маркос Алонсо отговори също с безупречен изстрел. Втори зад топката за "светците" застана Тио Уолкът, но пропусна. Същото се случи и с Мейсън Мунт, чието изпълнение бе спасено великолепно с една ръка от Фостър. Шейн Лонг отново даде преднина на своя тим, но Калъм Хъдсън-Одой изравни с добро изпълнение. Четвърти за Саутхамптън застана младия Уилям Смолбоун, но пропусна, и след това Бен Чилуел отново изведе домакините напред. Ориол Ромелу отбеляза и изравни за своя тим, но Рийс Джеймс бе безапелационен при последното изпълнение и прати своя тим напред в турнира.