Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Суарес герой за Атлетико, но шампионите сгрешиха срещу Реал Сосиедад (видео)

Атлетико Мадрид и Реал Сосиедад завършиха при резултат 2:2 в мача помежду си от 10-ия кръг на Ла Лига. Столичани изоставаха с два гола в резултата, но уругвайската звезда Луис Суарес спаси водения от Диего Симеоне отбор с два гола през второто полувреме.

Гостите от Сан Себастиан успяха да изненадат шампионите с ранен гол в 7-ата минута. Скандинавският тандем Александър Исак - Александър Сьорлот “матира” отбраната на “дюшекчиите”, която сякаш бе “заспала” в тази ситуация. Шведът Исак изведе норвежеца Сьорлот очи в очи с Ян Облак, като словенският страж също не прецени по най-добрия начин излизането си. Сьорлот не пропусна да изпрати топката във вратата и даде аванс на Реал Сосиедад в резултата, а играчите на Диего Симеоне не съумяха да върнат попадението преди почивката.

В 48-ата минута Исак с отлично изпълнение на пряк свободен удар направи резултата 0:2 и усложни още повече нещата за домакините.

Атлетико Мадрид все пак не се предаде и успя поне да избегне поражението. В 61-ата минута португалецът Жоао Феликс центрира по чудесен начин към Суарес и уругвайският ветеран с глава насочи топката в мрежата зад стража Алекс Ремиро.

В 77-ата минута отново Суарес порази целта, но този път от дузпа. Той изпълни качествено 11-метровия наказателен удар, а до него се стигна след намесата на ВАР. Защитникът на Реал Сосиедад Микел Мерино извърши нарушение в наказателното поле срещу Суарес в момент, в който “деветката” се опитваше да нанесе удар и решението бе дузпа.

Оставащите минути не стигнаха на Атлети да се преборят за пълен обрат в резултата. При една ситуация пък останаха съмнения за неотсъдена дузпа в полза на баските. Топката срещна ръката на играч на мадридчани след удар на футболист на гостите. Ръката обаче бе прибрана до тялото, а разстоянието бе много малко.

Така Атлетико заема четвърто място в класирането с 18 точки и мач по-малко. Реал Сосиедад е лидер с 21 точки. С една по-малко на втората позиция е Реал Мадрид, но “белите” са и с мач по-малко. Трети е Севиля, също като "лос меренгес" с 20 точки и също с 9 изиграни срещи.