Леверкузен се добра до равенство на "Бенито Вийямарин"

Отборите на Бетис и Байер (Леверкузен) не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от 3-ия кръг в група "G" на Лига Европа на стадион "Бенито Вийямарин" в Севиля. Срещата бе доста равностойна с положения и пред двете врати, като домакините могат малко повече да съжаляват, че не взеха трите точки.

Бетис пръв взе преднина в мача в 75-ата минута, когато домакините получиха дузпа за игра с ръка на съперников футболист в наказателното поле. Борха Иглесиас изпълни наказателния удар и бе точен за 1:0.

В 85-ата минута обаче Байер изравни с доза късмет. Далечен шут на Роберт Андрих рикошира в защитник и излъга вратаря, за да се оплете в мрежата за 1:1.

В крайна сметка мачът завърши без победител, като двата тима остават с равен брой точки - по 7, на първите две места във временното класиране.