Нюкасъл грабна първа точка по пътя към спасението след големите промени

Играчите на Кристъл Палас и Нюкасъл разделиха точките, след като завършиха наравно 1:1 в мач от 9-ия кръг на Премиър лийг. Това бе първа точка за “свраките”, които през седмицата останаха без мениджър след уволнението на Стив Брус и на негово място днес бе временния наставник Греъм Джоунс. Попадението за домакините бе дело на Кристиан Бентеке (56’), а за тима от английския север точен бе Калъм Уилсън (65’).

Най-доброто положение през първата част се откри пред домакините, когато бившият нападател на Ливърпъл и Астън Вила Бентеке засече центриране, но ударът му от точката за дузпа премина покрай вратата.

Играчите на Патрик Виера все пак откриха резултата десетина минути след началото на второто полувреме, когато Кристиан Бентеке бе намерен с ново добро центриране отляво и прати топката зад гърба на Карл Дарлоу за 1:0.

Нюкасъл успя да изравни резултата в 64-ата минута след центриране от корнер, когато топката бе пратена към Калъм Уилсън, а той със страхотен ножичен удар я прати в мрежата на Висенте Гуаита за 1:1.

Кристиан Бентеке пропусна отлична възможност да даде нова преднина на домакините в 73-ата минута, когато се озова сам срещу вратаря, но не успя да насочи точно кълбото в очертанията на вратата. Той отбеляза второ попадение за своя тим в 87-ата минута и домакините вече почти почувстваха победата в ръцете си, но след преглед с ВАР голът бе отменен заради засада.

С това равенство Кристъл Палас събра 9 точки и е на 15-ото място в класирането, а Нюкасъл продължава да няма победа и е 19-и със само 4 след 4 равенства.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!