Едмънтън с 5 от 5 на старта на сезона в НХЛ

Едмънтън Ойлърс записа своята пета поредна победа от началото на редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като се наложи с 5:3 при гостуването си на Вегас Голдън Найтс.

Домакините успяха да поведат благодарение на Николас Рой 3:34 след началото на срещата, но Зак Хайман върна равенството 5:03 по-късно при игра с числено предимство. Така двата отбора се оттеглиха на първата почивка при резултата 1:1.

Само 85 секунди след подновяването на играта Нолан Патрик отново изведе Голдън Найтс напред в резултата. Тяхната преднина и този път не се задържа дълго, тъй като отново Хайман възстанови равенството 2:30 по-късно. Леон Драйсайтъл пък донесе първото предимство за Ойлърс от началото на срещата, след като се разписа 5:07 след началото на вторите 20 минути.

Николас Хаг направи 3:3 2:07 след началото на последния период преди Зак Касиан да отбележи победното попадение 2:26 по-късно. Крайното 5:3 бе оформено от Драйсайтъл, който се разписа на празна врата 12 секунди преди сирената.

За Ойлърс този успех е пети в пет мача от новия сезона, което ги затвърждава като лидери в Тихоокеанската дивизия с максималните 10 точки. Вегас от другата страна допуснаха своето трето поражение в четири срещи и са на последното място в същата дивизия със само два пункта.

Голдън Найтс ще гледат да спрат тази си негативна серия в неделя, когато в T-Mobile Arena ще гостува отборът на Ню Йорк Айлендърс. За Ойлърс пък предстоят няколко дена на отдих, тъй като следващата им среща е в сряда, когато ще приемът състава на Филаделфия Флайърс в Rogers Place. До края на редовния сезон отборите на Вегас и Едмънтън ще се срещнат още три пъти, като следващият им двубой е на 27 ноември отново в Града на греха.