Опашкар спря полета на Осасуна

Опашкарят в Ла Лига Гранада измъкна равенство 1:1 като гост от летящия високо през този сезон тим на Осасуна в двубой от 10-ия кръг. Така воденият от Роберт Морено тим спря серията от три поредни победи на Осасуна, който след това равенство заема втората позиция във временното класиране с 18 точки. Гранада е точно над чертата на изпадащите със 7.

Осасуна укроти Райо на Фалкао

Футболистите на Гранада, които спечелиха в предишния кръг с 1:0 срещу Севиля, стартираха със самочувствие на “Ел Садар” и първи стигнаха до положение за гол чрез защитника Кини. Шансът обърна гръб на Гранада в самия край на полувремето, когато при една наглед безобидна топка в наказателното поле Есекиел Авила успя да се разпише след рикошет.

Гранада стигна до първи успех в Ла Лига

Осасуна така и не успя да довърши своя съперник след почивката. Домакините бяха наказани в самия край на мача, когато Анхел Монторо хвана неподготвен стража на Осасуна Серхио Ерера с удар от дистанция за 1:1.