Барселона зарадва "Палау Блауграна" и отново превзе върха

Баскетболният отбор на Барселона се завърна на първото място в Евролигата, след като записа петата си поредна победа от началото на сезона. Възпитаниците на старши треньора Шарунас Ясикевичус се развилняха в зала "Палау Блауграна" и отнесоха руския Зенит със 84:58 (20:19, 24:8, 22:14, 18:17) пред близо 4500 от най-верните си привърженици.

Двата отбора се захапаха здраво в първата четвърт, в която Зенит дори можеше да се радва на преднина в резултата - пет точки при 9:14. До края на периода каталунците успяха да си върнат аванса след кош на Кайл Курич за 20:19, преди да се стигне до истински рецитал от страна на домакините във втората част - 24:8 и общ резултат 44:27 преди началото на второто полувреме. В него шампионите на Испания успяха единствено да увеличат разликата си и да сложат край на мъките на Зенит след 81:56.

Никола Миротич поведе "лос кулес" с 20 точки и 4 борби за само 15 минути на паркета. Сертач Шанлъ и Брандън Дейвис се разписаха с по още 11 точки за успеха.

Нито един играч не успя да премине двуцифрения точков актив за Зенит. Най-резултатни в селекцията на Шави Паскуал станаха Джордан Лойд, Дмитрий Кулагин, Матеуш Понитка и Били Барън с по 8 точки всеки.

Така Барселона се изкачва на първото място в класирането с актив от 5-0 и по-добро точково съотношение от другия перфектен отбор засега - Олимпия (Милано). Зенит остава на пета позиция с баланс от 3-2.